Pagina principala

English

QSCert este unul dintre primele 9 organisme de certificare din lume

22.05.2013 - QSCert este unul dintre primele nouă organisme de certificare din lume aprobate oficial de către inițiatorii FSSC 22000, care oferă certificate pentru producătorii din industria de ambalare a alimentelor.

 

Asociația IGSA (Inițiativa Globală de Siguranță Alimentară) a aprobat în 2012 schema FSSC 22000, ca o alternativă pentru schemele IFS sau BCR. Asociația IGSA este formată din magazine, producători și furnizori de servicii cu rețele internaționale, din industria producției alimentare, asociate cu companii importante precum METRO GROUP, CARREFOUR, ROYAL AHOLD, DANONE, COCA-COLA, KRAFT FOODS, etc.

Prin acest mod, QSCert și-a confirmat poziția superioară pe piața certificării sistemelor de management în conformitate cu standardele internaționale.